Vai Kristaps Porziņģis kļūs par NBA 2019./2020. gada sezonas labāko metienu bloķētāju?

22. oktobrī sāksies 74. NBA sezona. Tajā piedalīsies trīs spēlētāji no Latvijas- Dāvis Bertāns (Vašingtonas Wizards), Radions Kurucs (Bruklinas Nets) un pēc ilgstošas traumas laukumā atgriezīsies Kristaps Porziņģis (Dalasas Mavericks). 

Pirms sezonas ir interesanti apskatīties kādas prognozes ir izteikuši sporta totalizatori. Piemēram sporta totalizators ir pārliecināts ka Džeims Hārdens būs rezultatīvākais spēlētājs ar koeficentu 2.0- praktiski neatstājot cerības nevienai citai NBA zvaigznei. 

 

Metienu bloķēšanā NBA regulārās sezonas favorīts ir Mitchell Robinson ar koeficientu 2.5. Myles Turner ar koef. 3.75 ir otrais un Rudy Gobert ir trešais ar 4.5. Kristaps Porziņģis dala 8.-10. pozīciju ar Jaren Jackson un JaVale McGee un koeficients ir 34. Šāds koeficents ir piesardzīgs, jo Kristaps Porziņģis atgriežas no traumas. Kāds būs viņa spēles laiks un vai pastāv risks iegūt atkārtotu traumu neviens nezinam. Zinām to ka Kristaps bija top 4 metienu bloķētājs pirms guva traumu. Pats spēlētājs intervijās minējis ka sev par mērķi ir izvirzījis iegūt labākā aizsardzības spēlētāja balvu (DPOY) un bez labiem rādītājiem bloķētajos metienos un atlekošajās bumbās neiztikt. Un šeit ir interesants fakts- prognozes ka Kristaps varētu kļūt par labāko atlēkošajās bumbās ir ar koeficientu 276! Vai Kristaps spēs uzlabot rādītajus atlekošajās bumbās un izrādīt konkurenci top spēlētajiem šajā rādītājā?